139 відгуків
coffeecup.kiev.ua
+380 (99) 926-51-59

Історія чаю: дати і факти

Історія чаю: дати і факти
Історія, невід'ємна частина кожного розумного людини. Дана стаття відкриє для вас дуже багато цікавого)
Другий імператор Китаю Шень Нун (Shen Nung) відкрив чай досить поетичним способом, - кілька чайних листя випадково потрапляють в його чашку з гарячою водою (принаймні так свідчить легенда) 2737 р. до н. е.
Перша відома письмова згадка чаю в найдавніший з дійшли до наших днів китайському тлумачному словнику під назвою "Эръя" (Erh-ya) 300-200 рр. до н. е.
У Китаї зростає попит на чай як лікарський напою, формуються базові принципи культивації, виробництва та обробки чайного листа. 400-600 рр. н.е.
Японія знайомиться з чаєм. Японські буддійські ченці, що приїжджали в Китай на навчання, повертаючись додому в Країну Висхідного Сонця, взяли з собою чайні насіння і листя. 593 р. н. е.
Китайці присвоюють чаю власний ієрогліф - "茶" ("ча"). 725 р. н. е.
Приблизно в цей час відомий чайний мудрець Лу Юй пише перший в історії трактат про чай і чаюванні під назвою "Чайний канон" ("Ча цзін"). По суті, Лу Юй заклав основи чайної культури, узагальнивши у своїй праці всі знання про чаї, які були зібрані до нього, і доповнив їх своїми вичерпними дослідженнями. Пізніше Лу Юя стали почитати в Китаї як чайного бога (покровителя будь-яких справ, пов'язаних з чаєм). 780 р. н. е.
Династія Мін. У Китаї наступає чайний ренесанс, відроджується масове вживання чаю після ста років стагнації (з-за окупацію Китаю Чингіз-ханом і Кубла-ханом). 1368-1644 рр .. н. е ..
Японський дзэнский настоятель Мурата Секо (Murata Shoko) розробляє чайну церемонію в її класичному вигляді. Церемонія отримує назву Ча Але Ю чи Тя Але Ю (Cha No Yu), що перекладається як "Гаряча вода для чаю" 1422-1502 рр. н.е.
Голландські торговці вперше привозять чай до Європи. Зелений, з Японії (хоча деякі стверджують, що з Китаю). 1610 р. н. е.
Чай добрався і до Росії. Китайські посли підносять царю Михайлу Федоровичу Романову кілька ящиків чудового чаю. 1618 р. н. е.
Чай починають пити в Америці (в Массачусетсі, зокрема) 1669 р. н. е.
Томас Твайнінг відкриває в Лондоні першу в історії чайну, або Teahouse (Тихаус). 1706 р. н .е.
Популярність чаю в Європі і Росії зростає з кожним роком. Збільшується виробництво фарфору, в тому числі чайної посуду. Изобретается "віденська чайна чашка" з фарфору (за формою - піала з ручкою), що стала стандартом європейської чайного посуду. 1710-1730 р. н. е.
У ніч на 16 грудня відбулося знамените "Бостонське чаювання". Саме чайна політика Англії по відношенню до американським колоністам послужила приводом для початку боротьби американських колоній за незалежність. Причому невдоволення американців (а точніше - контрабандистів, який складали кістяк товариства "Сини свободи") не викликало підвищення мит, а їх зниження, яка зробила контрабанду невигідною. Вночі, переодягнені індіанцями, колоністи взяли на абордаж в Бостонській гавані кілька кораблів з чаєм і висипали їх вміст у воду. Всього загинуло 227,000 кг добірного чаю. Подібні "чаювання" повторилися ще в кількох штатах просто для підтримки дефіциту на напій. 1773 р .н. е.
У 1834 році створюється спеціальний комітет по дослідженню можливості розведення чайного куща в Індії. За результатами його роботи в 1835 році розбиваються експериментальні чайні плантації в Ассамі.
В Англию отправляется небольшая партия индийского чая. Это первый урожай с английских плантаций в Индии. Из-за незнания технологии выращивания, чай собирают слишком рано, и благодаря этому курьезу (по одной из версий) возникает традиционный английский сорт - Эрл Грей, имеющий слабый вкус недозрелого чайного листа. Дело в том что в разных географических зонах чайный лист дозревает в разное время. Первоначально англичане пытались перенести в Индию китайскую технологию выращивания, на чем и просчитались. 1838 г. н. э.
В Англії видається закон, який значно обмежує продаж вина, спирту, пива та інших алкогольних напоїв, але підтримує продаж кави, чаю, шоколаду, какао, лимонаду і т. п. Цей закон також отримав популярність як "закон про файф-о-клоке", так як в ньому був пункт, який свідчив, що всі службовці, робітники та моряки рівно о 17.00 обов'язково повинні робити 15-хвилинну перерву для чаювання. Саме ця примусова міра, що стала надалі тим, що британці гордо іменують традицією, врятувала країну від масового алкоголізму. 1851 р. н. е.
Англійцями були розбиті чайні плантації у Дарджилінгу (Індія). 1856 р. н. е.
Грибок майже повністю знищує плантації кави, після чого на Цейлоні (Шрі-Ланка) починається масове насадження чайних плантацій. 18869 р. н. е.
Фірма Твайнингс (Twinings) вперше починає змішувати чай з метою поліпшення їх якості. Народжується поняття чайного купажу чи бленда. 1870 р. н. е.
А. А. Соловцов заклав чайну плантацію недалеко від Батумі (Грузія). На основі цієї плантації була створена одна з перших чайних фабрик у Росії. 1884 р. н. е.
Річард Блечинден (Richard Blechynden) розробив і ввів в продаж традиційний американський "крижаний чай" (ice tea). Це сталося на Всесвітньому ярмарку в Сент-Луїсі (США). 1904 р. н. е.
Чай починають вирощувати в Кенії та інших частинах Африки. 1920 р. н. е.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner