139 відгуків
coffeecup.kiev.ua
+380 (99) 926-51-59

Кави дати і факти

Кави дати і факти
Згідно з найпопулярнішою з легендою про походження кави саме в цей час кочівниками, які здійснили перехід через Ефіопські землі, було відкрито збудливу дію кави. Є й інша цікава теорія, згідно з якою каву відкрили кози (все в тій же Ефіопії) Тварини наїлися зерен цього дивного кавового дерева, і скакали неприродно довго. Пастух, звичайно ж помітив нетипову активність своїх підопічних і спробував ягоди кавового дерева. Вони йому здалися несмачними, але потім він помітив, що довго не відчував втоми, після того, як покуштував кавових зерен, оцінив і розповів друзям-пастухам 1000 р. до н. е.
Арабський учений першим описав цей збудливий напій, правда називав він його не кава, а "бон" - так в Ємені називали в той час кавові зерна. 900-1000 рр. н.е.
Турки завезли каву до Константинополя, в перший в світі кавовий магазин. Туркам так сильно сподобався кави, що вони швидко придумали древнє прислів'я, яка говорить, що кава має бути солодкою як любов, чорною як пекло і сильною як смерть. 1453 р. н. е.
Німецьким лікарем Леонардо Раувольфом вперше описано кавове дерево та кавовий напій. 1582 р. н. е.
Європа знайомиться з кавою завдяки німецькому натуралістові Беллусу. 1596 р. н. е.
Існує версія, що в цей славний рік капітан Джон Сміт вперше завіз кави в Америку. 1607 р. н. е.
Кілька французів вирушили з місією в Стамбул і повернулися у Францію не тільки з смаженими кавовими зернами, але так само з мідним кавником і маленькими чашечками для пиття. Так Європа пізнала всі принади споживання кави з правильної посуду. 1644 р. н. е.
Араби заборонили вивіз з країни зерен кави, якщо вони не висушені. Тим не менш, мусульманський пілігрим по імені Баба Будан зумів роздобути сім зелених кавових зерен і таємно вивіз їх в Індію. Ці сім зерен поклали початок кавових плантацій Індії. 1650 р. н. е.
Прийнято вважати датою появи кави в Росії. Саме цього року придворний лікар Самюель Коллінс прописав цареві Олексію Михайловичу приймати кави "проти нежиті, нежитю та главоболений" 1665 р. н. е.
В Англії відкрився кавовий будинок Едуарда Ллойда, який відвідували торговці і морські страхові агенти. Пізніше цей заклад перетворився в lloyd's - найвідомішу страхову компанію в світі. 1668 р. н. е.
Великий внесок вніс у справу поширення кави в Росії імператор Петро I. Приохотившись до цього напою в Голландії, він увів його в звичай на своїх асамблеях. За розпорядженням Петра І кави пригощали навіть при вході в кунсткамеру. 1682-1725 рр .. н. е ..
Польський шляхтич Франц Кольчицкий, отримавши на австро-турецькій війні в якості трофея кілька мішків кави, відкрив у Відні першу кав'ярню. Вінці після тяжкої блокади рідного міста принципово не бажали пити каву по-турецьки. Але справа врятували два винаходи Кольчицкого - кава по-віденськи (профільтрований від гущавини, з молоком і медом) і віденські рогалики у формі півмісяця. 1687 р. н. е.
Голландці нелегально вивезли каву з арабського порту Сеча. Вони ж стали першими, хто почав культивувати кави в комерційних масштабах на островах Цейлону, Ява і Суматра. 1690 р. н. е.
Виникнення бразильської кавової промисловості. Лейтенант-полковник Франциско Палхета був посланий урядом для проведення кордонів між французькими і голландськими колоніями в Гвіані. Він не тільки врегулював проблему, але і встановив секретну зв'язок з дружиною французького губернатора. Франція ретельно охороняла свої кавові плантації в Новому Світлі, але винахідлива француженка подарувала Палхета на прощання букет, в якому були заховані насіння відростки і кави. 1727 р. н. е.
Англійці завезли кавові дерева на Ямайку. 1730 р. н. е.
Себастьян Бах написав свою Kaffee-Kantate (Кавова кантана). Частково це ода кави, а частково - укол в бік німецького руху на заборону кави для жінок (передбачалося, що кава робить їх стерильними). 1734 р. н. е.
Мексика приєдналася до виробників кави. 1790 р. н. е.
Архієпископ Парижа Жан-Батист де Буллуа винайшов краплинну кавоварку. 1800 р. н. е.
Хілс Брос почав упаковувати смажена кава у вакуумні банки. 1900 р. н. е.
Перший прийнятний розчинну каву винайшов американський хімік з японським корінням Саторі Като в Чикаго. Легкість отримання готового пиття забезпечила цьому чудовому винаходу велику популярність в американській армії під час Першої світової війни. 1901 р. н. е.
Німецький імпортер кави Людвіг Розелиус, отримавши вантаж кавових зерен, підмочених морською водою, віддав його зразки на дослідження. Вчені змогли видалити кофеїн, не змінюючи вихідного аромату. У 1905 р. Розелиус запатентував винахід кави без кофеїну. Він продавав цю каву під назвою Sanka (sans caffeine - без кофеїну). 1903 р. н. е.
Італієць Ахілл Гаджіа, удосконаливши прилад, винайдений французом Едвардом Лойзелем в 1855 році, зробив машину-еспресо. На цій машині можна було приготувати також і кава Капучіно, який отримав свою назву за подібністю кольору з одягом монахів ордену Капуцинів. 1948 р. н. е.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner